İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Atmaca sivil toplum kuruluşlarını ve esnafları ziyaret ederek, Ak partili Belediyelerin bir eksiklikleri var, o da şu ki liyakata önem verilmiyor diyen Atmaca, “Bugün belediyeye işçi alırken son dört seneye kadar feto kurumlarından referans almayan kimse belediyeye işçi olarak giremiyordu. Bunu biliyoruz. Şimdi ise işkur vasıtası ile işçiler dağıtılıyor kurumlara. Akp üyeliği olmayanı işe almıyorlar. Bir kaç gün önce tv’lerde izledik, adam tehdit ediliyor. Belediyede çalışan herhangi bir kişi farklı bir siyasi partinin çalışmasına katılırsa direkt atarız, bu anlayış doğru değildir. Bize göre işe adam alırken liyakata bakmak gerekir. İşin en iyisini, ehlini bulmak gerekiyor. Bakın burada Recep Altepe’nin ekibi var. Alinur bey geldi onun ekibini pasifize etti, İnegöl’den işi bilmeyen birçok adam getirdi. Ya, biz 1994 yılında diğer partilerden aldığımız belediyelerde adam çıkarmadık, herkese dedik ki kardeşim biz kimsenin siyasi görüşüne karışmayız, inancına bakmayız. Bizim baktığımız, eğer işin hakkını veriyor iseniz işe devam edin. İşin hakkını vermez iseniz bizden olsanız dahi burada duramazsınız” dedi.
MEHMET ATMACA: ALİNUR AKTAŞ LİYAKATA ÖNEM VERMİYOR
Saadet Partisi Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Atmaca, Alinur bey geldi Altepe’nin ekibini pasifize etti, İnegöl’den işi bilmeyen birçok adam getirdi.
25 Mart 2019 Pazartesi 09:04
![MEHMET ATMACA: ALİNUR AKTAŞ LİYAKATA ÖNEM VERMİYOR](https://www.bursahabermerkezi.com/images/haberler/2019/03/mehmet_atmaca_alinur_aktas_liyakata_onem_vermiyor_h29449_6a39a.jpg)