banner15
Öne Çıkanlar YILDIRIM corona bursa panzehir NECMİ İNCE

AK KADINLAR ŞİDDETE TURUNCU ÇİZGİ ÇEKTİ

İl Başkanımız Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Milletvekillerimiz, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ve beraberindeki kadınlar Orhan Camii’nde toplanarak kadına yönelik şiddetin her türlüsüne turuncu çizgi çekti. Orhan Camii’nde başlayan yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na son bulmasının ardından basın açıklaması yapıldı. 

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gülten Kapıcıoğlu yaptığı basın açıklamasında, aile içi şiddettin en yaygın şiddet biçimi olduğunu söyleyerek, AK Kadınların, kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunun dün olduğu gibi bugün de dile getirmekten vazgeçmediğini vurgulayan AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, “Ekonomik ya da kültürel hiçbir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz” dedi.

Kadim medeniyetimiz yüzyıllar boyunca barındırdığı din, ahlak, şuur ve vicdan öğretilerinin tümünde, kadına ve kız çocuklarına karşı yapılan herhangi bir kötü muameleye kati suretle karşı çıkıldığını söyleyen Kapıcıoğlu, “Yüzyıllar öncesinden, henüz insan Hakları Evrensel Bildirgesi yokken, kadın erkek ayrımı yapmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hz. Peygamber’imizin sözünü hatırlamak ve hatırlatmak hepimizin üzerine düsen önemli bir vazifedir. ‘İnsanlara merhamet etmeyene, Allah da merhamet etmez’ Hiçbir ayrım gözetmeksizin yaşam biçimi olarak tüm insanlığa karşı kötü muameleyi bizlere men eden dinimizin, kadına ve kız çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir” dedi.

AK Parti olarak Türkiye’de ilk kez 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi’ yasası Meclis’te kabul edildi. AK Parti kurulduğu günden itibaren, kadınların ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesi misyonu ile atılan her adımda kadınların iş ve aile hayatlarını dengeleyebilmeleri adına kolaylaştırıcı düzenlemeler getirdi. Her alanda kadınların varlığının normalleştirilmesi için çalışmalar yapıldığını ifade eden Kadın Kolları İl Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, “Kadınlar aynı anda ailede, işte, siyasette ve daha nice birçok alanda özne ve aktör olarak varlık göstermiş her alanda iradelerini ailenin ve toplumun yararına kullanmıştır. Bulundukları her pozisyonda yalnızca cinsiyet temelinde bir temsil durumunda kalmadan, kadın olduklarının farkında olarak çalışmalarını sürdürmektedirler. Hayal ettiklerinin yalnızca kendi yararlarına olmadığının, ailesinin ve içinde yaşadığı toplumun da kazanımları olacağının bilincinde hareket etmektedir” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından İl Başkanımız Ayhan Salman’la, Kadın Kolları Başkanımız Gülten Kapıcıoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’la ve Milletvekillerimiz hazırlanan panoya el yazılarıyla mesajlar bıraktı. Pano Turuncu renkle boyandı. Kadınlar ellerindeki pankartlarla şiddete karşı sesini duyurdu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner22

banner1

banner21