Bugün toplanan Bursa Büyükşehir Belediye Mecilisi’nden suya indirim haberi geldi. Su fiyatlarında 1 Aralık’tan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 10 indirim yapılacak.
Kasım ayı Büyükşehir Belediye Meclis oturumunda komisyondan gelen ve tüm abonelerde yüzde 10 indirim öngören teklif ele alındı.
Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine BUSKİ yönetimi ile bir görüşme yaptığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, indirimin 1 Aralık’tan itibaren geçerli olacağını kaydetti.
Teklif, oy çokluğu ile kabul edildi.
Ulaşımda yapılacak indirimlerin ise 25 Kasım’da açıklanması bekleniyor.
6 AY SONRA YENİ İNDİRİM GÖRÜŞÜLECEK
Meclis’te su indiriminin 6 ay sonra yeniden görüşülmesi yönünde karar verilirken, tasarruf sağlanması halinde yeni bir indirimin daha gelebileceği belirtildi.