Öne Çıkanlar Bursada öğrenciler eTwinning Projeleri ile uluslararası etkileşim kuruyor BURSA BUSADERDE PSİKOLOJİK REGÜLASYON Alüminyumda hedef 3 TOKKDER tiyatro

Bursagaz'ın AR-GE Projeleri EPDK'dan Onay Aldı.

Abone sayısı bir milyona yaklaşan Bursagaz, ana faaliyet alanı olan doğal gaz dağıtımının yanı sıra sektörün, şehrin ve toplumun gelişimine katkı sağlayacak projeler geliştirmeyi sürdürüyor. Ar-Ge ve inovasyon kültürünü teknik operasyonların yanı sıra yönetsel ve destek süreçlerine de yayan Bursagaz’ın bu doğrultuda hazırlayıp onaya sunduğu projelerden üçü Ar-Ge projesi olarak, EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından onaylandı.

Öğrenmeyi davranışa dönüştürecek Yeni Nesil Öğrenme Merkezi

Bursagaz’ın hazırladığı projelerden ilki olan Görsel Eğitim Merkezi Projesi ile şirketin Nilüferköy lokasyonundaki işletme binasında yer alan bir salona Yeni NesilÖğrenme Merkezi ve eğitim salonu yapılacak. Merkezde,Bursagaz çalışanları, Bursagaz’ın iş ortağı olan iç tesisat firmaları ve bu sektörde kariyer yapmayı düşünen öğrencilerin çeşitli teknik konularda bilgi edinmeleri ve buna ek olarak öğrenmenin davranışa dönüştürülmesini destekleyecek teknolojik bir yapının oluşturulması amaçlanıyor. Bu yapıda arttırılmış gerçeklik ve oyunlaştırarak öğrenme (serious game) teknikleri ile eğitim uygulamaları yapılacak.

KPI Projesi ile sektörde iyileştirme sağlanacak

Türkiye’deki gaz dağıtım şirketlerinde ortak olarak kullanılan KPI’ların (Anahtar Performans Göstergesi) tespitinin yapılması, ortak bir ölçüm metodolojisi geliştirilmesi, başarı ölçümü sağlayacak verilerin oluşturulması amacıyla geliştirilen KPI Projesi, sektörde standartların sağlanması için atılan çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Projenin temel hedeflerinden birini, sürekli iyileştirme ve hizmet kalitesini artırma oluşturuyor.

Robotik döneme geçiliyor

Bursagaz, EPDK tarafından kabul edilen üçüncü projesini ise Kayserigaz ile birlikte yürütüyor. Projenin adı; Kuruma Dışarıdan Gelen Bilgi Taleplerinin Otomatik Olarak Yanıtlanmasında Robotik Süreç Otomasyonu Teknolojisinin Uygulaması. Projede, kuruma çeşitli makamlardan gelen bilgi taleplerinin geleneksel bir şekilde ilgili personel tarafından çeşitli sistemlere erişerek derlenmesi ve yanıtlanması yerine robotik süreç otomasyonu teknolojisinin kullanılması üzerine çalışılacak. Bu sayede, taleplerin otomatik bir şekilde yanıtlanması ve personelin daha katma değerli işlere odaklanması amaçlanıyor.

Dr. Markus Rapp: Sektörün ilerisinde inovatif projeler geliştiriyoruz

Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, her detayı üzerinde şirketin mükemmelik değerleri doğrultusunda titizlikle durdukları üç projenin de EPDK tarafından kabul edilmesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Bursagaz’ın bir yandan doğal gaz dağıtımında müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşırken diğer yandan toplumun her kesimine dokunduğunu söyleyen Rapp, “Şirketimiz bünyesinde geliştirdiğimiz iki projemiz ve kardeş şirketimiz olarak gördüğümüz Kayserigaz ile birlikte geliştirdiğimiz proje ile sektör çalışanlarından bu alanda kariyer yapmayı planlayan gençlere kadar geniş bir kesime ulaşacağız. Bursagaz’ın ilkelerinden birini “ileride” söylemi oluşturuyor. Tüm çalışanlarımızla birlikte bu ilke çerçevesinde inovatif çözümler ve projeler sunmaya devam edeceğiz.'' dedi.

Bursagaz Hakkında

1992 yılında BOTAŞ tarafından doğalgaz dağıtımı yapmak amacıyla kurulan Bursagaz’ın çoğunluk hisseleri 2008 yılında EWE Turkey Holding tarafından satın alındı. Türkiye’nin üçüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi Bursagaz, 950 binin üzerinde abonesi, teknoloji odaklı yönetim anlayışı ile Türkiye’de örnek uygulamaları hayata geçiriyor. İlklerin öncüsü Bursagaz, 2012 yılında başlattığı İnsan Kaynakları süreçlerini kapsayan Dönüşüm Projesi ile 2014 yılında ulusal enerji ağının ilk ve tek IIP sertifikasına sahip olan şirket unvanını kazandı. Ayrıca Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülleri kapsamında Türkiye’nin en iyi işvereni seçildi.

Lisans alanını her yıl genişleten ve %90’ın üzerinde müşteri memnuniyeti oranına ulaşan şirketin şebeke uzunluğu 2017 yılsonu itibarıyla 6.229 km’ye ulaştı. 2017 yılında ise Bursagaz, çevreye duyarlı genel müdürlük binası ile en yüksek sertifika seviyesi LEED Platinum Sertifikası’na layık görülen Bursagaz “dünya klasmanında bir şirket olma” vizyonu çerçevesinde, şirket stratejilerini mevcut yönetim sistemleri içerisinde yer alan uluslararası standartlar doğrultusunda icra etmeye devam ediyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1