banner15
Öne Çıkanlar bursa Gazilerle TÜRKÖK ATAEVLERE ÇARŞI VE KAPALI PAZARYERİ MÜJDESİ AK TEŞKİLATLAR HER KADEMESİ İLE BURSA İÇİN ÇALIŞIYOR

Disiplinlerinin Bir Arada Kullanımı, Sokağın Yoğunluğunu Yüzde 25 Artırdı

Farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmaları ile dikkat çeken, Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, Kahvaltıcılar Sokağı projesiyle, B2B Canlı Marka Deneyimi ve Promosyon Uygulamaları dalında Felis ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl 13üncü kez düzenlenen Felis Ödülleri, reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulamayı ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm ekiplerin başarılarını ödüllendirmeyi amaçlıyor.

DİMES’in Standby Creative Group iş birliğinde gerçekleştirdiği DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı projesine katkı veren diğer ajanslar, MediaMarcom, Reklamania ve PRactice Communication Management oldu.

Markanın bu başarısının, uzun dönemli bir strateji ile elde edildiğini belirten DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Stratejik hedeflerimize olduğu kadar, kahvaltı geleneğine, sokağın tanıtımına, esnafın iş hacmine ve insanların hayatına değer kattığına inandığımız projemizin, Türkiye’nin en önemli reklamcılık platformunda ödül almasından gururluyuz” dedi.

Hayata Başka Bakan, Sosyal Yaşama Dokunan Strateji

DİMES’in marka sloganı olarak da kullandığı Hayata Başka Bak! felsefesinin, meyvenin mucizesinden ilham alan bir markanın, küçük tercih ve seçimlerin hayata büyük değer katma gücünü ifade ettiğini söyleyen Duygu Süleymanoğlu, “Herkese hayata başka bakmaları için ilham vermek istiyoruz. Bu doğrultuda, meyvenin yalın ve küçük görüntüsünün altındaki beklenmedik ‘iyi’leştirici gücünü, tüketicilerimizin hayatına daha fazla katmak, iletişim stratejilerimizin temel odağı ve çıkış noktası. Sıkma Meyve Suyu iletişiminde de, ülkemizde bu ürünün en çok tüketildiği kahvaltı öğününü sahipleniyoruz; ilk akla gelen marka olmak hedefiyle, kahvaltıda sıkma meyve suyu tüketme alışkanlığını arttırmayı ve herkesin kahvaltıya başka bakmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, DİMES’in kahvaltı denilince ilk akla gelen marka olmasını sağlamanın ve yüksek erişimin yanı sıra, kahvaltıda sıkma meyve suyu tüketme alışkanlığını arttıracak ve herkesin kahvaltıya başka bakacağı; yaşayan ve sürekliliği olan, bir platform oluşturmayı öngördük” dedi.

DİMES’in, marka ruhu ve karakteri doğrultusunda kahvaltı geleneğine ve iletişimine de başka baktığını vurgulayan Süleymanoğlu, şunları söyledi: “Genç ve genç yetişkinleri iletişim stratejimizin, ürünlerimizi ve markamızı da sosyal yaşamın merkezine konumlamayı hedefledik. Bu yol bizi, Sıkma Meyve Suyu tüketiminin yüzde 67’sine sahip İstanbul’da, kentin adı kahvaltıyla bütünleşmiş sosyal yaşam cazibe merkezi DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’na getirdi. Yılda 3 milyon tekil ziyaretçiye sahip, gençlerin kahvaltı okazyonuna en yoğun olarak katılım gösterdiği bu noktayı, DİMES’in deneyim sahasına dönüştürüp, farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanacağımız platformun, fiziksel mecrası olarak kullanmaya karar verdik. DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda her gün, sadece sabah değil, günün her saatinde yeniden kurulan, Türkiye’nin en büyük kahvaltı sofrasında yerimizi aldık.”

Farklı İletişim Disiplinlerinin Bir Arada Kullanımı, Sokağın Yoğunluğunu yüzde 25 Artırdı

Standby Creative Group iş birliğinde gerçekleştirilen DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı projesinde, hem sokak esnafı, hem de tüketiciler için fayda yaratıldığını vurgulayan DİMES Marka Müdürü Ayşenur Küçüksipahi, “Farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanan çalışmalarımız, sokağın yoğunluğunda yüzde 25 oranında artış olmasını sağladı” dedi.

Sokağın kendine has ruhu ve kentsel dokusu korunurken, tüm sokağı kapsayan mimari yenileme ve dış cephe çalışmaları gerçekleştirildiğini ifade eden Ayşenur Küçüksipahi, “Bir buçuk yıla yayılan bir zamanda, 13 farklı mimari proje, 20’ye yakın mimar ve 300 kişilik bir ekiple, sokağa yeni bir atmosfer kazandırıldı. Reklamania tarafından yapılan tasarımlarla hazırlanan tente ve diğer markalama çalışmalarının yanı sıra, 17 farklı renkle gerçekleştirilen boya uygulaması, meyvelerin enerjisini sokağa yansıttı. 1.100 metrekare yol ve kaldırım yenilemesiyle sosyal ve sağlıklı bir kahvaltıya giden bir yol oluşturuldu; 500 masa ve sandalye yenilemesiyle zindelik taşındı” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında, PRactice Communication Management iş birliğinde gerçekleştirilen haber odaklı PR çalışmalarıyla, 2.848.712 kişiye erişim ve toplam 880.115 tiraj elde edildi.

Öte yandan DİMES, bu sponsorluk çalışmasını, Anneler Günü gibi özel günlerde sokak etkinliklerinden teknoloji odaklı projelere uzanan ve farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanan çalışmalarla daha da ileriye taşıdı.

Kahvaltıcılar Sokağı sponsorluğunu, MediaMarcom iş birliğinde Ufak Tefek Cinayetler dizisi içerik iş birliği ile de birleştiren DİMES, özellikle Twitter ve Instagram üzerinden yürütülen eş zamanlı sosyal medya çalışmalarıyla da başarılı sonuçlar elde etti.

DİMES’in Swarm ve Foursquare uygulamaları üzerinden gerçekleştirdiği projesiyle ise, anlık verilerle sokaktaki farklı seçenekleri tüketiciye sunuldu; her an popüler, her an hayat dolu olan DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda, zaman zaman kalabalık nedeniyle yer bulamama durumuna, yenilikçi bir çözüm getirildi.

İş Sonuçlarına Olumlu Yansıma

Yılda 3 milyon tekil ziyaretçiye sahip, Türkiye’nin en büyük kahvaltı sofrası olarak kabul gören DİMES Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nı, markanın iletişim ve PR platformu haline getiren DİMES, sosyal, sağlıklı, hayatı ve hayata başka bakışını tüketicisiyle paylaştığı bir deneyim sathı kazandı.

Öte yandan, DİMES Sıkma Meyve Suyu ürünleri tek noktalarda yüzde 34’lük, tonaj bazında yüzde 11’lik bir artış gösterirken, Sıkma Meyve Suyu kategorisinde yüzde 9,26’lık bir pazar payı artışı sağlandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner22

banner1

banner21