Öne Çıkanlar Hukuk bursa Revizyon Yankı BUSİAD

Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nden Bursa'ya Ödül

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen, kodlama ve kod eğitimi, geleceğin teknolojik sınıfları, üç boyutlu teknolojiler, robotik eğitimi, dil öğretiminde teknoloji kullanımı, yapay zeka gibi konuların ele alındığı "FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi" ATO Congresium´dayapıldı.

İki gün süreyle devam eden, eğitim ve teknoloji alanında 20 konuda yaklaşık 160 bildiri, 40 oturum, 64 atölye çalışması ve 5 panelin yer aldığı zirvede Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Çınarlar Çiçeklerle Buluşuyor” projesi ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü” almaya hak kazandı.

“Çınarlar Çiçeklerle Buluşuyor”

Teknolojik gelişmeler, iş hayatındaki değişimler, göç, kentleşme sorunları, geniş aile anlayışından çekirdek aile anlayışına kayış, aile içi problemler, boşanma, aile parçalanması gibi nedenlere bağlı olarak giderek zayıflamaya başlayan aile bağlarını güçlendirmek üzere genç kuşaklar ile yaşlılar arasındaki duygusal ve sosyolojik bağı yeniden dokumak üzere hayata geçirilen proje ilkokul birinci sınıf öğrencileri ile dede ve ninelerini sınıf ortamında bir araya getiriyor.

Önceden belirlenenkonularda; oyuncak yapımı, masal anlatımı, çocukluk anılarının paylaşımı, geleneksel çocuk oyunlarının oynanması gibi ortak yaşam deneyimine dayalı faaliyetlerle, genç kuşaklar ile yaşlılar arasındaki kuşaklar arası kopukluğu okul temelli güçlendirerek çocukların aile büyükleriyle bir araya gelmesinde önemli bir rol üstlenen proje ile geçmişten günümüze ulaşan geleneksel oyunlar, edebi mirasımız, mutfak kültürümüz, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerimiz gibi pek çok tarihi ve doğal mirasımız genç kuşaklara aktarılıyor.

Duygusal ve sosyolojik bağı,kültürel miras aktarımı ve ortak deneyimlerle hayata geçiren“Çınarlar Çiçeklerle Buluşuyor” projesiyle İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve proje ekibimiz ödülleriniMilli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’tan aldı.

Düzenlenen zirvenin açılışında konuşan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık olarak 2023 Eğitim Vizyonu´nda teknoloji konusundaki yaklaşımlarını ortaya koyduklarını vurguladı. Selçuk, "Biz teknolojinin araçsallığı üzerinden sağlıklı bir pozisyonlama yapabilirsek, amaç-araç ilişkisini de bir dengeye oturturuz. Eğer teknoloji amaç haline gelirse ve bizim işimizin başlatıcı ögesi haline gelirse o zaman bir sorunumuz var demektir. Teknoloji, şekerin suyun içine sızdığı gibi bizim bütün süreçlerimize işler olarak yansırsa, o zaman biz teknoloji ile çok daha sağlıklı bir ilişki kurmuş oluruz." değerlendirmesinde bulundu.

Açılış töreninin ardından "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri"ni almaya hak kazananlara ödülleri verildi.

“Çınarlar Çiçeklerle Buluşuyor” Proje Ekibimiz:

Sabahattin Dülger- Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Arzu Ayyıldız- İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı

Erhan Ağbaba-İl MEM Temel Eğitim Projeler Koordinatörü

Hacer Gül-İl MEM Temel Eğitim Proje Uzmanı

Ümit Öztürk- İl MEM Temel Eğitim Proje Uzmanı

Zeliha Yüce-Nilüfer Nedim Öztan İlkokulu Müdürü

Ersen Çetiner-Nilüfer NOSAB İlkokulu Müdürü

Hüseyin Gezer-Osmangazi Davut Çalışkan İlkokulu Müdürü

Neriman Tok Çokgezer-Yıldırım Mustafa Necati İlkokulu Müdürü

Semra Çakır- Nilüfer NOSAB İlkokulu Rehber Öğretmeni

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.