banner15

Bugün sizlere Bursa'nın en meşhur 2 ismimin ortak özelliklerini, yaşadıkları sıra dışı maceralarını ve fantezilerini paylaşacağım.

Ayrıca biraz sonra yazacağım Bursa'nın bu iki abisinin başta gelen ortak özelliği 8 bin kilometre uzaktaki terör örgütü elebaşının elini öpme hevesi olduğunu söylemem gerekiyor. Yine de bu ikilinin dillere desten Fetö sevgisi beni şaşırtmadı.

Evet gelelim bu meşhur ahlak abisi ve Fetö sevgisi olan kişilere!

Birincisi sırayı her zaman en önde olan, Fetö sevicisi olarak bilinen, egosu tavan yapan, kibir abidesi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş almaktadır.

Ben onu bu yazımda Aliço olarak isimlendirdim.

Bizim bu Aliço'nun o kadar çok macerası ve fantezisi var ki onu anlatmak için ciltler dolusu kitap yazmak gerekir.

Aliço’nun özellikle yurt dışı ve yurt içi maceralarının evlere şenlik olduğunu iletelim.

Neyse, unutmadan bizim Aliço'nun zamanında Fetö seviciliği o kadar çok zirve yapmış ki gelen iddialara göre o dönemde İnegöl Belediye Başkanlığı’nı bırakacağı restini bile çekmiş. Düşünün İnegöl Belediye Başkanlığı’nı rest çekerek bırakacak kişiden bahsediyoruz.

Şimdi ise sıra ikinci ismimize geldi.

Bursa'da medya yapılanmasında kötü polisi oynayarak hem ‘indiregandi’ işlerini yürüten hem de üstün başarısı sayesinde ABD'de Fetö liderinin elini öpmeye kadar giden birinden bahsediyorum. Ayrıca gönül işlerinde de cevval bir kardeş olan bu isim Nezir Asaroğlu’ndan başkası değil.

Bu kişinin sicilinde bulunan sabıkalı cezaları da sizlerle paylaşıyorum.

Biz bu yazımızda onu her işte yaptığı muhteşem manevralarından dolayı ‘Fırıldak Nezir’’ olarak anacağız.

Bu Fırıldak Nezir abimizin Aliço ile yol kesişimi çok eski zamana dayanıyor. Bitirim ikilinin hasbihali ve muhabbeti üniversite yıllarından başlıyor. Fırıldak Nezir ve Aliço arasında o dönemden günümüze uzanan can ciğer kuzu sarması bir muhabbet devam ediyor.

Gelelim Bursa'nın bu iki ahlak abisinin ortak özelliklerine!

Bu ikilinin ortak olana en büyük özelliklerinden birisi Fetullahçı Terör Örgütüne ölümüne sevgi duymaları ve desteklerini asla esirgememeleri.

Mesela bizim Aliço'nun yurt dışında ve yurt içinde ‘Maklube’ sofrasından hiç ayrılmaması ve her yerde karşımıza çıkan bu fotoğraflardan gocunmaması dediklerimi doğrular nitelikte.

Fırıldak Nezir abimizin ise ABD’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde liderini ziyaret etmesi ve kendi sosyal medyasında o teröristi onu övmesi de kendisinin tescilli Fetöcü olduğunu göstermektedir.

Gelelim bizim Ahlak abilerimizin gönül işleri maceralarına!

Bu arada gönül işleri deyince yine ilk sırayı bizim hızlı Başkan Aliço almaktadır.

Bizim gazetemizde de yazdığımız "Kim Bu Fotoğraftaki Kadın" ve ‘Moldovya Kabusu’ içerikleri bu gönül ilişkilerini doğrular mahiyetteydi.

Bu arada bizim Aliço benim yazdığım yazılardan dolayı hakaret davası açmıştı. Başka yazı yazmasın diye açılan bu dava, ülkenin tarafsız hâkimleri tarafından reddedilmişti ve o davalara ilişkin şahsımın beraatı verilmişti.

-Gelelim yine bizim Aliço'nun başka bir fantezisine

Mekke'de Umre’ye gittiğinde ablasının damadı (Büyükşehir'in şirketlerinden birisi olan Jeotermal Genel Müdürü olan) Doğan Kaçar ile bir villa kiraladıkları ve bu yerde çalgılı, çengelli dansözlü alem yaptıkları gündeme gelmişti.

Hatta bu iddiayı Tele 16 denilen haber sitesinde gündeme gelip sonrasında bu yazıları yazan kişinin yazıları kaldırılmıştı.

Sonrasında da bu kişi ne hikmetse Burulaş'a milyonluk hizmet veren Torr firmasında işe alınmıştı. Artık bu işin neden verildiği de merak konusu olduğunu iletelim.

İşte bizim Aliço'nun en son Fotoğrafını çektiği bayanla ilgili gündeme gelen o yazım dan bir kısmını sizlere aktarıyorum.

"KİM BU FOTOĞRAFDAKİ KADIN ?

İki kişinin bildiği sır değildir diye güzel söz vardır! Öncelikle bugünkü yazıma geçmeden bazı konuları sizlere paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 2 yıldır Bursa medyasında özellikle hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını yazmıştım.

Tabi ki bunun alt yapısında bazı konuları bildiğim ve öngörüde bulunduğum için gündeme getirmiştim. Ve aradan geçen bu kadar zaman sonra dediklerimiz gerçekleşmeye başladı.

Hamdolsun...

Artık Dünya genelinde bile kurumsal medya kuruluşlarının çokta önemi kalmadı. Ülkemizde ve Bursa'mızda da durum farksız aslında. Artık internet haberciliği ile anlık haberlerle istediğiniz konuyu gündem yapabiliyorsunuz. Artık bir gazetecinin bile kendi haber sitesi ile yazdığı yazılar ve yaptığı tv progrmları ile kurumsal medya firmalarını bile geride bırakabiliyor.

İşte Bursa'da elinde bilgi gücü olan gazeteciler artık kimseye muhtaç değil. Bunları neden yazdım artık Bursa medyacında kartelci bir bakışta dönemi bitmiş oldu. Artık her gazeteci kedince bir güç olduğunu söylemeliyiz.

Şimdi gelgelelim dün yazdığım köşe yazısından sonra yine telefonlarımız bugün de susmadı. Birçok kesimden kişi bana ulaştı ve bazı görüşmeler yaptım. Hatta arayanlar arasında gazeteci arkadaşlarımda vardı.

Dün yazdığım 'Büyükşehirde Skandallar Bitmiyor' yazısında gündeme getirdiğimiz Bursa Büyükşehir Belediye eski Danışmanı Mehmet Odabaşı da bize direk ulaşmak yerine sosyal medyadan yazı yazarak cevap verme tercihinde bulundu. Gerçi bu konularda biraz acemi olsa gerekir ki hakkında yazdığımız varsa itiraz ettiği bölümleri bize cevap hakkını kullanarak ulaşabilirdi. Bana sosyal medyada yazdığı yazıda aynen sizlere aktarıyorum:

''Yazdığınız yazının tek bir doğru bir satırı yok. Tanımadığınız birisi hakkında bu kadar kolay kara çalamazsınız. Hukuki olarak hakkımı arayacağım. Adalet önünde karşılaşmak ve tanışmak üzere..'' dedi.

Gerçi bu aralar moda oldu, birisi hakkınızda olumsuz bir şey varsa hemen mahkemeye verme hastalığı başladı. Sıkıntı yok bizler buradayız ama madem size haksızlık yapılıyor sizde cevap hakkınızı kullanın ve sorulara cevap verin. Neden kaçıyorsunuz ki? Onu da anlamakta zorlanıyorum...

Bu noktada yine İnce Medya Gurp bünyesinde faaliyet gösteren Manşetx Haber sitemizde yayınlanan ''FOTOĞRAFTAKİ KADIN KİM?'' haberi sonrasında da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Vekili Avukat Kürşat Ergün talebi ile bu haberin erişiminde Bursa 3.Sulh Ceza Hakimliği tarafından durdurulma kararı alındı.

Bu yaşanan süreç sonrasında yangından mal kaçırırcasına alel acele birilerinin sanki servis ettiği yazıyı LodosHaber sitesinde ''Başkan Aktaş'ın hukuk zaferi!'' diye haber yayınlanarak bana direk mesaj göndermiş oldular.

Gerçi bu konu ile ilgili bu haber sitesinin sahibi Özlem Buğdağ hanımefendi ile ilgili sorular sorduk ama hala cevap alamadık. Ne demiştim o yazımda 'Para Solcuları da Bozuyor'

Bu yazının da cevabını bekliyoruz...

Yetmedi geçtiğimiz günlerde de başka kişi ise Nejla (Semra) adında bir ablamız tarafından da kulaklarımız çınlatıldı. Bayan Semra güya kendince konuyu gündeme getirdi. Hâlbuki bu yazı zaten yayından kalkmıştı haberleri yoktu.

İşin aslında bu haberler ilgi bizler hem haber sitemizde hem de ManşetX Gazetemizde konuyu çokta net bir şekilde ifade etmiştik. Bu yazılan haber hem Bursa'da hem de Ankara’daki abonelere çoktan gitmişti. Bilmeyenler için o yazının giriş kısmını bir kez daha izah edeyim...

''Esrarengiz haber sonrası ilginç gelişmeler...

02.05.2020 Tarihinde Uludağ medya haber sitesinde çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hakkında esrarengiz bir haber yayınlandı. Bir yurtdışı gezisinde çekildiği öğrenilen fotoğrafa yer verilen haberde o dönem İnegöl Belediye Başkanı olan Aktaş Aktaş'ın bir kadının fotoğrafını çekerken görülüyordu.

Haberde söz konusu kadının Başkan Alinur Aktaş'la bir gayrimeşru gönül ilişkisi olduğu ima ediliyordu.

Yine bu haberler konuşulurken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Eski Danışmanı Kenan Kibarın kankası, Bursa'da Meydan Gazetesinin İmtiyaz Sahibi Ercan Akyıldız'ın iddialara göre tetikçilik olarak kullanacağı ve kurduğu www.uludagmedya.com 'da bu esrarengiz haberin çıkması da manidardı.

Çünkü Kenan Kibar'ın görevden alınması sonrası ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a karşı bir salvo hareketi olarak yorumlanmıştı.

Haber yayınlandıktan Bursa'da ses getirdikten sonra Uludağ medyanın internet sitesi ilginç bir şekilde erişime kapandı. Bu kapanmanın dışarıdan bir müdahale ile mi oldu yoksa haberler ve karlı anlaşmalar konusunda uzman olan Ercan Akyıldız'ın yine karlı bir anlaşması sonucumu kapandığı kulislerde merak edilen konuların başında geliyor.

Yine bu sıra dışı haber çıktıktan sonra bu siteyi En Bursa'nın satın aldığı ve sonrasında neler yaşandığı da merak konusu olarak yerinde duruyor. Zaten yeni bir anlaşma olup olmadığının kokusu da yakında çıkacak gibi duruyor diye yazmıştık.

Hatta bu Uludağ Medya haber sitesinin akıbeti ile ilgili En Bursa devredildiği ile ilgili hala ne ilk danışmanı Kenan Kibar’dan nede ikinci danışmanı Ercan Akyıldız'dan hala belgeleri açıklamaması da akıllarda soru işareti uyandırdığını iletelim.

Zaten bu yazı ile ilgili Google 'Fotoğraftaki Kadın Kim ?'' diye yazdığında karşınıza 02.05.2020 tarihli Uludağ Medya haber sitesinin linki çıkıyor.

Şimdi bu haberler ilgili rahatsız olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın avukatının mahkemeye yapmış olduğu savunmasında aynen sizlere aktarıyorum;

''Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın kişilik haklarına saldırılan haberin kaynağı olarak bir süre önce yayınına ara veren uludagmedya.com sitesi kaynak gösterildi.

Yayınına ara veren bu sitesinin ise kaynak olarak kime ait olduğu bilinmeyen ve bir dönem Alinur Aktaş hakkında çok sayıda asılsız paylaşım yapan daha sonra kapanan bir sosyal medya hesabı kaynak gösteriliyordu. Sağlam bir kaynağa dayandırılmayan yüzlerin tanınmadığı montaj olup olmadığı tartışmalı siyah-beyaz bir fotoğraf ile de görsel destek sunulmaya çalışılıyordu.'' denilmiş.

Şimdi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu haberle ilgili neden kamuoyuna açıklama yapmadı da mahkeme yolu ile bu haberi kapattırma ihtiyacında bulundu?

Madem bu fotoğraf montaj veya haberlerde asılsız neden bu haberi kaldırma ihtiyacına acilen bulundunuz? Peki siz bu fotoğraftaki hanımefendi ile olan fotoğrafı ( ki bizde adı, soyadı, yaptığı işi, adresi (Slayt Truzim) her şeyi mevcut) montaj diyorsanız yanındaki kişiler demi montaj?

Hatta bir bilgi daha verelim bu hanımefendiye İnegöl Belediye Başkanı olduğu dönemde ve şimdi de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuz dönemlerde Slayt Turizm olarak işler verildiği iddia ediliyor .Doğru mu?

O zaman Bursa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a başka bir soru daha sormak durumunda kalıyoruz. Şimdi bu fotoğraf çekilirken yanınızdaki kişilerden birisi olan İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir bu fotoğrafın doğru olduğu ve montaj olmadığı söylerse ne yapacaksınız? Kaldı ki fotoğrafta kendisinin olduğu ayan beyan ortadır.

Düşünmek bile istemiyorum ama koskoca Belediye Başkanı bu konuyla ilgili yalan beyanda bulunmamıştır herhalde. Yoksa ki bu hareket Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a yakışmaz!

Şimdi gelelim yazımızın sonuna...

Yine bu Fotoğraftaki Kadınla ilgili yine zamanında enteresan olaylar yaşandığını da aktaralım.

Hatta bu konular o dönem İnegöl medyasında gündem olmuş.

Olayın çok kısa özeti ise, 6-19 Nisan 2015 tarihleri arasında İtalya`nın Milano kentinde düzenlenen I Saloni 2015”mobilya Fuarının dönüşünde uçakta İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile bir işadamı arasında büyük kavga yaşandığı yazılmıştı.

Bu yazdığım konu ile ilgilide Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu olaya da kalkıp böyle bir olay yaşanmadı diye bu yazıyı durdurma kararı aldırtmaz herhalde.

Çünkü olayı yaşayan İnegöllü bazı iş adamlarından konunun teyidini aldığımı ifade edeyim.

İsimlerini de gerekirse tek tek yazarım...

Evet bizler bu ve buna benzer konular olmak üzere İnegöl’de bir dönem sosyal medyadan gündem olan ''Fethi Vacip'' ile ilgilide önemli konuları Bursalı okurlarımıza aktarmaya devam edeceğim.

-Gelelim bizim Fırıldak Nezir abimizin maceralarına...

Öncelikle piyasada millete ahlak dersi veren bu müptezelin beni tehdit ve hakaretten 3 ay hapis cezası aldığını ve sicil kaydında ise onlarca suçtan ceza aldığını söyleyelim. Hani bu ahlak abidesi olarak utanmadan sosyal medyadan atıp tutan Fırıldak Nezir abimizin başta karşılıksız çek kesmeden ,vergi muhalefeti yapmaktan ve yine onlarca kişiye yazılı ve sözlü hakaret ve tehditten birçok sabıkası olduğunu söyleyelim. Buna rağmen utanmadan bir de başkalarına ahlak dersi veriyor!

-Şimdide  Fırıldak Nezir abimiz ile ilgili gündeme gelen gönül ilişkileri ve fantezilerine;

İddialara göre zere kadar utanmadan kendinden 30 yaş küçük, çocuğu yaşında bayanlarla Yalova'da alem yapmış, gününü gün etmiş.

İşte bu konularla ilgili gazetemiz de yazdığım köşe yazısını sizlere birebir aktarıyorum:

"DEFALARCA İHANET!

Beni bilir bilir aile ve özel hayata saygısı olan birisiyimdir ama zamanında benim ailemi gündeme getirip haber yapanlardan sonra kimse bana ahlak dersi vermesin. Herkes kendisine baksın!

İddialara göre eşi tarafından Aile Mahkemesi'ne yapılan boşanma başvurusunda, Asaroğlu'na yönelttiği suçlamalar ve açıklamalar, kadına şiddetin bir kez daha gözler önüne serilmesine neden oldu.

Asaroğlu'nun eşi, ilk olarak 2000 yılında olmak üzere defalarca Nezir'in kendisini aldattığını açıklayarak, Nezir'in belli dönemlerde ailesinin maddi-manevi hiçbir ihtiyacını karşılamadığını da ifade etti. 2007 yılında Olay Medya Grubu'na TMSF'nin el koyması sonucu yöneticilik şansı elde eden, Olay'ın kaynaklarını FETÖ'cülere peşkeş çektiği belgelerle ortaya çıkan Nezir Asaroğlu'nun orada da gönül maceralarına devam ettiği görüldü. Olay'da görev aldığı dönemde de eşine ihanet eden Nezir'in, kurumda çalışan bir kadınla beraber olmak için Yalova'ya gittiği, bu durumu daha sonra eşine itiraf etmek zorunda kaldığı da dilekçede yer aldı.

30 YAŞ KÜÇÜK SEVGİLİDEN TACİZ

Yine iddialara göre o günlerinde eşine karşı bu ihaneti sonrasında sözde 'nedamet' getirerek af dileyen Nezir Asaroğlu'nun 4 çocuğuna rağmen bu ahlaksız tutumunu devam ettirdiği de gözler önüne serildi. Bu kez hali hazırda sahibi olduğu 'Şehir' isimli gazete benzeri yayında görev alan S. isimli kadınla eşini aldatan Nezir, bu kez telefonundaki mesajlardan dolayı yakayı ele verdi. Yaşanan bu olay sonrası S., işten çıkarılırken, Nezir'in söz konusu kadınla kaçamaklarına devam ettiğinin bizzat mağdure tarafından görüldüğü kayıtlara geçti. Öyle ki, 2017'de yine aynı kadınla Kurşunlu'da eşine yakalanan Nezir, tekrar eşinden af dileyerek bir şans daha elde etse de S. isimli kadının Nezir'in eşine taciz boyutuna varan mesajlar ve mailler gönderdiği de dava dosyasında yer aldı. Nezir'in eşini aldattığı S.'nin kendisinden 30 yaş küçük olduğu, S.'nin banka hesabına düzenli olarak para gönderdiği de dilekçede kendine yer buldu.

PSİKOLOJİK ŞİDDET

Nezir Asaroğlu’nun eşi iddiaya göre 26 yıllık evliliklerinin 18 yılında ihanet ve geçimsizlikle karşı karşıya geldiğini ancak 4 çocukları ve aile birliğinin bozulmaması adına boşanmaktan defalarca vazgeçtiğini anlattı. Nezir’in eşi dosyasında kendine yöneltilen şiddetle ilgili anlattığı bölüm ise, yaşanan acziyetin ve kifayetsizliğin en net örneklerinden biri oldu.  Evlilik sürecinde müvekkilimin bebeğine hamile olduğu dönemde dahi kendisini kötü hissettiği ve bu nedenle yemek yapamadığı bir günde Nezir Asaroğlu eve gelmiş ve yemek yapılmadığını görünce müvekkilimin başından aşağıya çiğ et dökmüştür. Müvekkilimin evlenmeden önceki en önemli eş kriteri aynı dini değerlere sahip olan, namaz kılan dürüst, saygılı bir eş istemiştir. Asaroğlu, kendisini bu kriterlere uygunmuş gibi gösterse de sadakat yükümlülüğüne aykırı davrandığı gibi, namaz kılma v.s. gibi alışkanlıklarının da olmadığını görmüştür..."

EŞİ SAYESİNDE AYAKTA DURMUŞ

Yaşanan tüm bu psikolojik şiddetin ve sonu gelmez ihanetlerin sebebiyle Nezir'e 'anlaşmalı boşanmayı' öneren kadına "Boşanırsan beş parasız kalırsın, üzerimdeki her şeyi satar kaçarım" şeklinde tehditler savuran Nezir'in, çalkantılı ticari hayatı boyunca eşinin destekleriyle ayakta durmaya çalıştığı da dilekçede yer aldı. Bugünlerde FETÖ yöntemleri olan tehdit, baskı ve şantaj sayesinde hatırı sayılır bir servet sahibi olan Nezir'in, 'gazete patronu' olmadan önceki işsiz dönemlerinde de eşinin sayesinde geçimini sağladığı ortaya çıktı. Yaşanan tüm bu olaylar sonrasında geri dönülmez noktaya gelinirken, Nezir'in eşinin toplamda aylık 20 bin TL nafaka ile 700 bin TL'lik tazminat talep ettiği de dosyada yer aldı.

Yıllarca, 'Ele verir talkını' mantığı ile insanlara türlü hakaretler eden Nezir'in söz konusu dilekçe sayesinde ne denli nefsinin kölesi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Sözde muhafazakar yaşantısı ile AK Parti ve seçmenine mavi boncuk dağıtan, bu sayede servetine servet katan FETÖ'nün medya imamının kirli maskesi de düşmüş oldu. Aile kurumunun kutsallığına zarar vermekten çekinmeyen, 26 yıllık eşi ve 4 çocuğunun annesine türlü psikolojik şiddet uygulayan ve defalarca ihanet eden Nezir'in utanmadan herkese ahlak dersi vermeye kalkmasını şu günlerde ibretle izliyoruz.

Pislikleri paçalarından akan, her türlü insani duyguyu istismar etmekten zerre çekinmeyen, tüm hayatını 'takiyye' ile geçiren, kendisi ile aynı meşrepten olan zevat ile koca Bursa'ya hükümdar olmaya çalışan bu zatın yaptıklarını da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz...’’

Şimdi bu iddia edilen konularla ilgili hala Nezir Asaroğlu’nun açıklama yapmadığını aktarmak isterim."

Şimdilik Bursa'nın ahlak abileri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nezir Asaroğlu ile ilgili ortak özellikleri sizleri aktardım.

Bakalım bu konularla ilgili Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ve Ak Parti Genel Merkezi başta olmak üzere Bursa'daki Ak Parti seçmeni ve muhafazakâr kesimin tepkisi ne olacak?

Sonucu ben de merak ediyorum.

Yorumları sizlere bırakıyorum.

Selam ve dua ile…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner22

banner1

banner21