Öne Çıkanlar İZMİR YOLU Uzakdoğu bursa haber merkezi Kaza ticaret

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK’İN AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ 20 MİLYAR TL’Yİ AŞTI

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, 2018 yıl sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü %13, brüt kârını %15, teknik kârını ise %19 oranında artırdı.

Basın bülteni ve görsel ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımla,

Ceyhan Konuk

Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü

20 Milyar TL’yi Aştı

Anadolu Hayat Emeklilik’in 2018 yıl sonu finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, 2018 yıl sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü %13, brüt kârını %15, teknik kârını ise %19 oranında artırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, 2018 yıl sonu finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Özellikle 2018 yılının ikinci yarısında hem ülkemizde hem de dünyada yaşanan finansal dalgalanmalara rağmen yılı başarılı sonuçlarla kapatan Şirketimiz, sürdürülebilir kârlı büyüme stratejisi çerçevesinde müşteri deneyimini daha ileri seviyelere taşıma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmüştür.” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 28 Aralık 2018 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında %19’luk pazar payı ile 16,4 milyar TL’ye ulaştı. Önceki dönemlerde olduğu gibi, en yüksek devlet katkısı fon büyüklüğüne sahip olma özelliğini devam ettiren Şirket, 2018 yılında fon büyüklüğü ve katkı payı artışında da ilk sırada yer alırken, 1,3 milyon sözleşme ve sertifika sayısı ile bu alandaki sektör liderliğini sürdürdü. Otomatik katılımda ise çalışan fon tutarı 490 milyon TL’ye yaklaştı.

2018 yıl sonu itibarıyla prim üretimini sektörün oldukça üzerinde bir artış oranı ile, geçen yıla göre %11 artıran ve toplam 639 milyon TL hayat sigortası prim üretimi gerçekleştiren Şirket, prim üretimi pazar payını %9’a yükseltti. Anadolu Hayat Emeklilik, 1,7 milyar TL’ye ulaşan sigortalı varlıkları ile hayat sigortaları sektöründeki lider pozisyonunu sürdürdü.

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, ürün çeşitliliğini ve hizmetlerini 2018 yılında da farklı segment ve müşteri ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde geliştirmeye devam ederken, çalışmalarını hem müşteri deneyiminin mükemmelleştirilmesi hem de dijitalleşme perspektifinde yürüttü.

Otomatik katılımda müşterilerin daha hızlı ve sağlıklı hizmet alabilmelerini ve kurumların sisteme diledikleri yerden, diledikleri zaman dahil olabilmelerini sağlayan Online Otomatik Katılım sayfası kullanıma açılarak, bordro entegrasyonuna ilişkin geliştirmelerle de otomatik katılıma dahil olan şirketlere operasyonel verimlilik sağlandı.

Anadolu Hayat Emeklilik, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında 2017 yılı faaliyetlerinden oluşan karbon ayak izini, yenilenebilir enerji projelerine verdiği destek ile sıfırlayarak 2018 yılında da karbon nötr Şirket olma unvanını korudu.

Fırsat eşitliğini bir ayrıcalık değil hak olarak gören Anadolu Hayat Emeklilik, “Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri”ni (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzalayarak bu konudaki kararlılığını ortaya koydu.

Anadolu Hayat Emeklilik, Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından düzenlenen A.L.F.A. Awards’ta müşteri deneyimini en iyi yöneten bireysel emeklilik markası seçilirken, Social Media Awards Turkey’de Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları kategorisinde geçen yıl olduğu gibi 2018 yılında da "Altın Ödül"ün sahibi oldu.

Temel Sigortacılık Dönüşüm Projesi Feniks ile global finansal danışmanlık şirketi Celent tarafından verilen “Örnek Sigortacı” ödülüne “Miras Ana Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” kategorisinde layık görülen Anadolu Hayat Emeklilik’in sektöründe dönüşüme öncü olan projesinin başarısı uluslararası platformda da tescillenmiş oldu.

31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla geçen yıla göre %15 artışla 322 milyon TL brüt, %13 artışla 254 milyon TL net kâr elde eden Anadolu Hayat Emeklilik’in özkaynakları ise 941 milyon TL tutarında gerçekleşti. Şirket, aktif büyüklüğünde 20 milyar TL’yi aşarak bu alandaki tartışmasız sektör lideri pozisyonunu daha da güçlendirdi. Toplam teknik kâr ise geçen yılın aynı dönemine göre %19 artış göstererek 238 milyon TL tutarında gerçekleşti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Anadolu Hayat Emeklilik olarak, önümüzdeki dönemde de, müşteri beklentilerini karşılamaya ve müşteri deneyimini yükseltmeye yönelik inovatif ve teknoloji odaklı yaklaşımımızı sürdürme, mevzuatsal gelişmelere hızlı uyum sağlama ve ülke ekonomisine katma değer yaratma konularındaki kararlılığımız ile sektöre yön vermeye devam edeceğiz” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner22

banner1

banner21

porno izle