Öne Çıkanlar konser istanbul amerika SANATCI Şirket

İŞ DÜNYASINDA SÜPER İNSANLAR ÇAĞI BAŞLIYOR

Olağanüstü bir hızla gelişen teknoloji iş dünyasında uyum konusunu gündeme taşıyor. İnsanların teknolojiye adaptasyonu artık daha yakından hissedilecek. Uzmanlar, insanların da teknolojiye uyum sağlayarak iş gücünde daha etkin bir şekilde yer alabilmek için giyilebilir cihazlar ve biyo güncellemelere yöneleceğini öngörüyor. Araştırmalar, biyo geliştirmeler sayesinde insanlar da makinelerin performans arttırıcı güçlerinden daha etkili bir şekilde faydalanabileceğini gösteriyor.

Yakın gelecekte, akıllı implantlar, DNA bazlı tedaviler, yüksek performanslı protezler ve bellek artırıcı bileşenler ile herkesin bir çeşit biyo güncelleme yaşaması bekleniyor.

Uluslararası işe alım ve danışmanlık şirketi Page Group, trend tahmini uzmanı Foresights Factory iş birliği içinde geleceğin iş dünyasını şekillendirecek olan günümüz trendlerini araştırdı. ‘Geleceğin İş Dünyası’ araştırmasında trend analizleri ve uzman işe alım danışmanlarının deneyimi bir araya gelerek geleceğin iş dünyasının ihtiyaç duyacağı yetenekler ve ipuçları ortaya çıktı.

Teknolojinin dönüştürücü gücü - iletişim kurma biçimlerini, alışveriş yapma, çalışma ve eğlenme yöntemlerimizi çarpıcı biçimde değiştiriyor. İnsan deneyimi agresif bir şekilde teknolojiye adapte oluyor.

Uzmanlar akıllı implantların, DNA bazlı tedavilerin, yüksek performanslı protezlerin ve bellek artırıcı bileşenlerin, kollektif olarak insanlığın sınırlarını zorlayıp ve potansiyelini arttıracağı bir gelecek bekliyor. Güncel yenilikler için tüketici ilgisinin ve alımının artması, pek çok kişinin bu fırsatı değerlendireceğini gösteriyor.

Elon Musk “İnsanlar ekonomiye değer katmaya devam etmek istiyorlarsa, biyolojik zekanın ve makine zekasının birleşmesiyle yeteneklerini arttırmalıdırlar,” diyerek insan vücudunun kapasitesini arttırmak için mekanik veya dijital güçlendirme sistemlerinin benimsenmesini savunuyor.

Page Group’un, trend tahmini uzmanı Foresights Factory iş birliği ile yürüttüğü ‘Geleceğin İş Dünyası’ araştırmasına katılan yetişkinlerin yüzde otuz biri karanlıkta görmelerini sağlayacak kontak lensler kullanabileceğini söylüyor. Yüzde 22si giyilebilir cihazlarla ilgileniyor. Yüzde kırk dokuzu ise DNA analizi ile kişiselleştirilmiş sağlık önerilerinde bulunabilecek servislere ilgi duyuyor. Yüzde elli ikisi de ödeme aracı ya da kimlik olarak parmak izi kullanabileceğini dile getiriyor.

Daha iyi çalışma koşulları yaratmak

Giyilebilir cihazlar ve implantlar yoluyla hayatımıza giren biyometri, şirketlerin, çalışanlarının hangi koşullarda daha verimli çalıştıklarını tespit etmek amacıyla kullanılacağı tahmin ediliyor. Örneğin, kan şekeri seviyeleri, günün farklı zaman dilimleri ve ortamdaki ışık seviyeleri performans üzerinde belirleyici rol oynayabiliyor. Bu bilgileri ellerinde bulunduran şirketler, çalışanlarını ve verimliği desteklemek adına optimal çalışma koşullarını hazırlayabilecekler. Çalışanların yaşamsal belirtilerini izleyerek üretkenlik için optimum ortamı sağlamak yeni bir kişiselleştirilmiş verimlilik biçimi olarak gün ışığına çıkıyor. 

Giyilebilir Refah

İş hayatında kullanılan giyilebilir cihazlar, işverenlerin iş gücünün fizyolojik alışkanlıklarının ve refahlarını izlemelerini yardımcı olmak için kullanılarak gerekli destek düzeylerini sağladıklarından emin olmalarını sağlıyor. Sigorta grubu Aetna, 2016 yılında 20.000’den fazla çalışanını tam bir gece uykusu için ödüllendirme yöntemini tercih etti. Katılımcılar, şirketin özel sağlık platformuna senkronize edebilen ve uyku düzenlerini kaydedebilen giyilebilir bir cihaz kullandı ve gece yedi saatten fazla uyuyanlar ise küçük nakit teşvikleri yapıldı. Bu yolla şirket, çalışan bağlılığını arttırmanın yanı sıra daha verimli çalışma ortamını teşvik yoluyla sağlamayı başardı.

PageGroup Hakkında:

İşe yerleştirme alanında profesyonel hizmette 41 yılı aşkın deneyimi ile Page Group, dünyada en iyi bilinen ve en saygın danışmanlık şirketlerinden biridir. Şirket yerel piyasa bilgisini global uzmanlığı ile birleştirerek hem işverenlere hem de adaylara özel hizmet sunmaktadır. 154 ofisi ile dünya çapında 35 ülkede yayılmış olan Page Group 5.500’den fazla kişi istihdam etmiştir. KOBİ’lerden global (blue-chip) kurumlara kadar çok çeşitli bir müşteri tabanına sahiptir. PageGroup Türkiye faaliyetlerine 2008 yılında İstanbul Ofisi ile başlamıştır ve Page Executive, Michael Page ve Page Personnel markaları ile hizmet vermektedir. www.page.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.