Yıldırım Belediyesi, ‘Spor Şehri Yıldırım’ hedefi doğrultusunda şehirlerin yaşam kalitesine artı değer katan bir tesisi daha ilçeye kazandırdı. Erikli Spor Tesisi Yıldırımlıların yoğun katılımı ile hizmete açıldı.
Kentsel dönüşümü sosyal donatı alanlarının yanı sıra vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak projelerle destekleyen Yıldırım Belediyesi, Erikli Mahallesi’nde 1020 metrekarelik kullanım alanına sahip Erikli Spor Tesisi’ni düzenlenen törenle açtı. Spor ve sosyal tesis olarak Yıldırıma kazandırılan tesis, 800 metrekare futbol sahası ve 220 metrekare spor ve sosyal tesis binası ile bölgedeki vatandaşlara hizmet verecek. Tesisi açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Büyükşehir Başkanvekili Şükrü Köse, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, Yıldırım Askerlik Şubesi Başkanı Doğan Yavaş, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.
GENÇLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79. ölüm yıldönümünde şükran ve minnetle yad ettiklerini söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Erikli mahallemiz gelişen, hızlı dönüşen ve nitelikli konutların da oluştuğu, ticari potansiyeli yüksek olan bir mahallemiz. Burada Erikli mahalleli gençlerimizin spor yapabilecekleri, sadece sporla sınırlı olmayan futbol sahası, dinlenme alanları bulunan sosyal tesis gençlerimizin buluşma noktası olacak” dedi. Mahalle kültürünü geliştirmek adına çocukların yaşadıkları yer ile aidiyetlerinin oluşabileceği, enerjilerini harcayabilecekleri spor alanları oluşturduklarını hatırlatan Başkan Edebali, “Artık Erikli’deki gençlerimizin futbol oynayabilecekleri bir sahaları var, aileleri ile gelip dinlenebilecekleri olan sosyal tesisimiz şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ
Yıldırım’ın Türkiye’nin birçok şehrinden daha fazla genç nüfusu bünyesinde barındırdığını işaret eden Başkan Edebali, “Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’da inşa ediyoruz. 34 bin metrekarelik alanda 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, büyük cimnastik salonu ve içerisinde farklı salon sporlarının yapılabileceği alanları, yarı olimpik yüzme havuzuyla bir sosyal tesis olan Yıldırım Spor Kompleksi ve aynı zamanda da Gençlik Merkezi olan tesisimizin inşası bütün hızıyla devam ediyor. Gençler bizim geleceğimiz. Onların ilime, değerlerimize, kültürümüze, tarih bilincimizin gelişmesine katkı koyan, dünyadaki gelişmeleri takip eden gençler olarak yetişmelerini arzu ediyoruz. Sağlam bir düşüncenin sağlam bir bedende oluşması lazım. O sağlam bedeni de spor alanları ile çocuklarımıza sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.
![](http://bursamedya.net/images/haberler/YB-11.jpg)