banner15
banner12
Öne Çıkanlar Araba Kazası Yataş Grup 2018 Yılının İlk Yarısında 25 Su hayattır Zirve Araba

TURqUALİTY İLE FİRMALAR GLOBAL REKABETTE FARK YARATIYOR

Turquality Marka Destek Programı hakkında açıklamalarda bulunan Deveci, program amacının şirketlerin kurumsal altyapısını güçlendirerek yurt içinde marka bilinci ve farkındalığının yaratılması olduğunu söyledi. 2006 yılında ülkemizden küresel markaların çıkması için Turquality Marka Destek Programı’nın yürürlüğe girdiğini dile getiren Deveci, “Program ile firmalara finansal destek sağlanması, uluslararası piyasalarda rekabet gücünün arttırılması ve kurumsallaşma süreçlerinin hızlandırılarak Türk markalarının küresel pazarlarda öne çıkmaları amaçlanıyor. Turquality ile küresel boyutta ihracat yapan yerel markaların desteklenerek, uluslararası pazarlarda marka tanınırlık düzeylerinin ve pazar paylarının artırılması için çeşitli gider kalemlerinde önemli destekler sağlanıyor. Program sadece parasal bir destek olmaktan öte global marka olma potansiyeline sahip Türk markalarını her aşamada geliştirme ve desteklemesi açısından oldukça önemli” dedi.

Turquality programında 315 marka bulunduğunu belirten Deveci, programın başladığı günden bugüne kadar Bakanlık tarafından firmalara 2 milyar TL'yi aşan bir geri ödeme yapıldığını kaydetti.

 

Önemli finansal destek sağlanıyor

Turquality programı ile uluslararası marka olma potansiyeli olan firmalara finansal destek sağlamasının yanında, kurumların yönetsel süreçlerinin iyileştirilmesi ve kurumsal alt yapılarının geliştirilmesi açısından da çok önemli bir gelişim imkânı sunulduğuna dikkat çeken Deveci, “Turquality programına dahil olabilmek için işletmelerin belirli bir yönetim olgunluk seviyesine ulaşması gerekiyor. Bu doğrultuda şirketler Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenmiş bağımsız denetim firmaları tarafından stratejik planlama, marka yönetimi, yeni ürün geliştirme, satış pazarlama, tedarik zinciri yönetimi, insan kaynakları, kurumsal yönetim ve bilgi sistemleri konularında değerlendiriliyor ve sonuca göre Bakanlık onayıyla programa dahil oluyor. Programa giren firmalar diğer devlet teşvik programlarından çok daha yüksek tutarlar ve gider kalemlerinde önemli destekler alıyor” dedi.

Firmalara değer katıyoruz

 

Safir Yönetim Danışmanlık olarak 25 yıla yaklaşan işletme ve yönetim tecrübesine sahip olduklarının altını çizen Ozan Deveci, firmaların Turquality süreçlerine hazırlanmaları aşamasında oldukça başarılı çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti. Şirketlere değer kattıklarını ve şirketlerin süreç iyileştirmelerini de gerçekleştirmeye önem verdiklerini belirten Deveci, şunları kaydetti: “Turquality programı firmalar için büyük bir fırsat. Programla firmaların markalaşması hızlanacak, firma gelişimine destek sağlanacak. Diğer yandan Turquality programındaki firmalarımız kendi sektörlerinde Türk marka imajının yükselmesine hizmet edecekler ve ihracatımızın artarak ülke ekonomimizin gelişmesine katkı sağlayacaklar. Turquality’i önemseyen işletmeler iş süreçlerini etkin yönetmekte, farklılaşmakta ve buna bağlı olarak da global rekabette ön plana çıkmaktadır. Kısacası Turquality ile firmalar global rekabette fark yaratıyor diyebiliriz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1